ROBOILO

Akademia

Roboilo jest naukowym kołem zainteresowań skupiającym utalentowanych uczniów ILO w Gdańsku z zainteresowaniami techniczno inżynieryjnymi.


Zajmujemy się rozwijaniem umiejętności przez budowę i programowanie autonomicznych robotów. Uczymy się kreatywnego myślenia, obróbki materiałów, obsługi narzędzi projektowania CAD, oraz druku 3D.

Klub zapewnia możliwości rozwoju jak również konieczne podstawy teoretyczne i zaplecze techniczne do realizowania pasji związanych z robotyką przez uczniów.

Absolwenci koła kontynuują swoje pasje działając w wielu sektorach związanych z robotyką jak budowa łazików marsjańskich przy PWr czy budowa satelitów przy PW. Koło jest aktywnie wspierane przez wielu absolwentów

Rejestracja

CHĘTNYCH PROSIMY O DANE KONTAKTOWE

Kursy

Zajęcia wakacyjneKursy

Kurs robotyki


Co obejmuje kurs robotyki:


Podstawy elektroniki


Obsługę oprogramowania CAD


Naukę lutowania i łączenia obwodów elektronicznych


Wprowadzenie do konfiguracji mikrokontrolerów STM32


Naukę praktycznego programowania mikrokontrolerów STM32


Wprowadzenie do druku 3D i obsługi drukarki 3D


Pracę w parach nad robotem, którego po zakończeniu zajęć uczestnicy zabiorą do domu

📅 Termin kursu: 26.06.23 - 07.07.23

👥 Wielkość grupy: 12 osób (praca w parach)

💰 Cena za całość: 1600zł🎓 Kurs wakacyjny odbywa się w trzech grupach wiekowych dla najmłodszych dzieci (klasy 2-5), dla młodszych dzieci (klasy 5-8) oraz dla młodzieży (szkoła średnia). Program zajęć jest dostosowywany w zależności od wieku uczestników.

⏰ Kurs obejmuje 10 spotkań po 4 godziny, zajęcia odbywają się w dni powszednie przez 2 tygodnie w godzinach:
- grupa najmłodsza: Termin: 17.07.23 - 28.07.23 w godzinach 9:30-13:30 oraz Termin: 26.06.23 - 07.07.23 w godzinach 14:00-18:00 w zależności od zainteresowania
- grupa młodsza: 9:30 - 13:30
- grupa starsza: 14:00 - 18:00.

🏫 Zajęcia odbywają się w pracowni robotycznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Posiadamy profesjonalne wyposażenie umożliwiające lutowanie, testowanie z użyciem zasilaczy, multimetrów czy oscyloskopów. W pracowni znajdują się również drukarki 3D, które służą do realizacji projektów uczestników i budowy ich robotów.


🚀 Tym, co odróżnia nasz kurs od innych oferowanych na rynku, jest kompleksowość działań oraz wysoki poziom przekazywanej wiedzy i umiejętności. Nasz kurs nie kończy się na nieprzydatnych podstawach, jak większość innych kursów. Naszym celem jest przekazanie umiejętności budowy robotów na poziomie profesjonalnym, korzystając z przemysłowego sprzętu. Dzięki temu nasi uczestnicy mogą bez problemu brać udział w międzynarodowych zawodach i rywalizować na równi ze studentami. Pozyskana wiedza może również stanowić dodatkowy atut na rynku pracy, ponieważ skupiamy się na obsłudze komponentów używanych w komercyjnych układach przez wiele firm. To zupełnie inne podejście niż większość kursów, które oferują jedynie zabawę z układami Arduino, będącymi jedynie zabawkami nieużywanymi przy poważnych konstrukcjach.

🎁 Każda para po zakończeniu kursu zabiera do domu robota, którego zbudowała. Wartość podzespołów w każdej z konstrukcji to blisko 1000zł.

🏆 Celem naszego cyklu spotkań jest zbudowanie robota, który pozwala na rywalizację na międzynarodowym poziomie ze studentami oraz profesjonalistami, oraz zachęcenie uczestników do rozwijania się w robotyce, elektronice i szeroko pojętych nowych technologiach przez połączenie tego ze sportową rywalizacją. Dlatego po zakończeniu zajęć gorąco zachęcamy do udziału w zawodach robotycznych z przygotowanym robotem.

🌍 Na przełomie października i grudnia odbędzie się jeszcze cykl zajęć oraz wyjazd na Międzynarodowe zawody organizowane na jednej z politechnik. Serdecznie zapraszamy na wyjazd z nami na zawody. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia, super atmosferę oraz walkę na równi ze studentami.

⚡ Nasze koło od lat udowadnia, że uczniowie są w stanie rywalizować i wygrywać ze studentami i profesjonalistami. Mimo że na początku wydaje się to trudne i przerażające, odpowiednio wprowadzone okazuje się proste i przyjemne. Dlatego nie zamykamy się w konstrukcjach z gotowych zestawów, które ograniczają możliwości uczestników oraz kategorie wiekowe zawodników.

⏱ Tempo pracy zostanie dostosowane do uczestników, prowadzący posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i są elastyczni na potrzeby podopiecznych.

👨‍🏫 Zajęcia prowadzone będą pod okiem 3 instruktorów, co pozwoli podejść indywidualnie do każdego z uczestników. Nasi instruktorzy to absolwenci koła ROBOILO i aktualni jego opiekunowie. Zawodowo są związani z jedną z czołowych firm związanych z nowymi technologiami w Polsce oraz są studentami Politechniki Gdańskiej. Są to również jedni z najbardziej utalentowanych robotyków w Polsce.


*Zachęcamy do przyniesienia własnych laptopów.

Kursy

Zajęcia z projektowania i druku 3D


Co obejmuje kurs druku 3D:


Wprowadzenie i obsługa oprogramowania CAD


Optymalizację projektów 3D pod odkreślone technologie wykonania


Obsługę programów przetwarzających projekty 3D na kod maszyn CNC


Przedstawienie i omówienie różnych technologii druku 3D oraz dostępnych materiałów


Naukę obsługi drukarki 3D, konserwacji i ulepszania jej osiągów

Wewnętrzne minizawody na najbardziej wytrzymały projekt 3D, które odbędą się w sobotę ostatniego dnia i zakończą się wspólną pizzą oraz przekazaniem nagród za najlepsze projekty

📅 Termin kursu: 10.07.23 - 15.07.23

👥 Wielkość grupy: 10 osób (praca samodzielna)

💰 Cena za całość: 700złZapraszamy na wakacyjny kurs druku 3D, który odbędzie się w dwóch grupach wiekowych: dla młodszych dzieci (klasy 5-8) oraz dla młodzieży (szkoła średnia).

⏰ Kurs składa się z 6 spotkań po 4 godziny, od poniedziałku do soboty, w następujących godzinach:
- grupa młodsza: 9:30 - 13:30
- grupa starsza: 14:00 - 18:00.

🏫 Zajęcia odbywać się będą w profesjonalnie wyposażonej pracowni robotycznej, znajdującej się w I Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Mamy dostęp do różnorodnych drukarek 3D, zarówno tych zbudowanych lub zmodyfikowanych przez naszych opiekunów, jak i konstrukcji dostępnych w sklepach.

Podczas kursu uczestnicy zapoznają się z programami CAD i otrzymają indywidualne wsparcie od naszych instruktorów na każdym etapie tworzenia własnych projektów. Będą mieli możliwość eksperymentowania z różnymi technologiami druku i materiałami. Nasza bogata baza drukarek 3D gwarantuje szeroką wiedzę na temat tej fascynującej technologii.

⏱ Tempo pracy zostanie dostosowane do uczestników. Nasi instruktorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i elastycznie reagują na ich potrzeby.

Podczas zajęć uczestnicy wykonają kilka projektów modeli 3D, które zostaną wydrukowane pod ich nadzorem. Dzięki temu będą mogli nie tylko nauczyć się projektowania obiektów, ale także zdobyć praktyczne umiejętności obsługi drukarek. Przedstawimy również, jak poprawić jakość wydruku i zmieniać parametry drukarek.

🏆 Celem kursu jest pokazanie możliwości, jakie daje druk 3D, oraz zapoznanie z zasadami jego działania. Uczestnicy nauczą się obsługi niezbędnych programów do projektowania 3D, slicerów przetwarzających modele 3D na kod obsługiwany przez drukarki oraz systemów operacyjnych drukarek. Całość zostanie zwieńczona mini konkursem, który połączy sportową rywalizację z nauką.

👨‍🏫 Zajęcia będą prowadzone pod okiem trzech instruktorów, co pozwoli na indywidualne podejście do każdego uczestnika. Nasi instruktorzy to absolwenci koła ROBOILO i obecni opiekunowie. Są to doświadczeni inżynierowie R&D związani z nowymi technologiami w Polsce oraz studenci Politechniki Gdańskiej. Są również jednymi z najbardziej utalentowanych robotyków w kraju.


*Zachęcamy uczestników do przyniesienia własnych laptopów.

Rejestracja

Zapraszamy na zajęcia

Kontakt

Gdzie jesteśmy